NaturaFestival
20.8.2016, 10-19hod. Jezuitská kolej (GASK) Kutná Hora

Program

Na festivalu se představí výrobci naturálních produktů, kteří svoji práci dělají s maximálním respektem k životnímu prostředí a využívají klasických metod a způsobů výroby. Cílem Natura festivalu je prezentace menších producentů, kteří nesouhlasí se současným přístupem produkce vinné révy a zemědělských plodin, s oddálením tradic a s přechodem k chemickým podpůrným látkám. Všem zúčastněným, kteří budou na festivalu prezentovat svůj sortiment jde o společnou věc a myšlenku čistoty a respektu k přírodě.

Jídlo

Jídlo bude zajištěno - obstará ho restaurace Klíček (nabízí vegetariánskou kuchyni) a Restaurace U Varhanáře, která nabízí pokrmy z masa a bude mít na festivalu také stánek . Příjemnou atmosféru bude dokreslovat i hudba a děti mají příležitost využít dětský koutek.

AutTalk

Věděli jste, že konzumace přírodních potravin bez chemických přísad může pozitivně ovlivnit i průběh takové nemoci jakou je autismus?

Díky tomuto propojení a také díky spolupráci s organizátory se právě o autismu budete moci dozvědět víc. Představí se vám Nadační fond Kateřiny Sokolové AutTalk, který byl založen s cílem podporovat rodiče pečující o děti s autismem (přesněji s poruchou autistického spektra). Proč rodiče? Protože se na ně někdy zapomíná. Ještě možná zaslechnete něco o lidech trpících autismem, ale o těch, kteří o ně den, co den pečují, řeší nekonečné množství drobných i větších potíží, jsou kvůli péči často docela stranou společenského života, se něco dozvíte málokdy. Fond poskytuje nejen přímou pomoc pečujícím rodičům, ale snaží se vyhledávat a vytvářet příležitosti mluvit o autismu na veřejnosti.

Budeme rádi, když si prohlédnete roll-upy nebo si vezmete letáček v prostorách festivalu, přečtěte si na stránkách příběhy skutečných rodičů, kteří pečují o své dítě s autismem, anebo si AutTalk třeba oblíbíte na Facebooku.